akce

Ladronkafest 2016 | 10. září 2016

Po roční pauze jsme se opět zúčastnili festivalu volnočasových aktivit Ladronkafest. Bavilo nás pozorovat, jak si malé děti s nadšením zkouší odraz míče od trampolíny, ale i trpělivě vysvětlovat pravidla a princip tchoukballu zvědavějším zájemcům. Předali jsme kontakty několika vyučujícím, které hra zaujala a snad se nám podaří tchoukball rozšířít opět o něco dál.

Číst dál...

Ukázka tchoukballu na GFP v Neratovicích | 21. března 2016

V pondělí jsme měli náročný den – přijeli jsme do Neratovic na Gymnázium Františka Palackého v Neratovicích ukázat tamním dětem, co je to tchoukball. Ve třech dvouhodinovkách a jedné samostatné hodině tělesné výchovy jsme dali možnost celkem čtyřem třídám ve věku od primy po kvartu vyzkoušet si nový sport. Škole jsme také na zkoušku vypůjčili dvě odrážedla, aby se mohlyděti k tchoukballu vrátit i v dalších hodinách.

Číst dál...

Pražské ligové kolo | 13. února 2016

V Praze v Letňanech se 13. února odehraje 3. kolo České tchoukballové extraligy, které bude zároveň poslední v této sezóně. Vyhlášení výsledků ligy a předání pohárů proběhne až 16. 4. na turnaji v Lomnici nad Popelkou.

Číst dál...

VitalSport | 12.–13. září 2015

VitalSport 2015

Decathlon na Černém mostě pořádal o víkendu VitalSport, kde si veřejnost mohla zdarma vyzkoušet desítky různých sportů,  mezi kterými nechyběl ani tchoukball. Museli jsme kvůli tomu oželet naší (již tradiční) účast na Ladronkafestu, ale alespoň jsme měli možnost rozšířit povědomí o tchoukballu i na druhém konci Prahy. Během slunného víkendu se u našeho stanoviště na plážovém hřišti vystřídalo několik desítek dětí a rodičů, kteří si vyzkoušeli hod míče o odrážedlo a dozvěděli se také něco o pravidlech této hry. Dokonce jsme navázali i nějaké nadějné kontakty na nadšené pedagogy, díky kterým bychom mohli rozšířit tchoukball do některých pražských škol.

Tchoukball Camp | 19.—21. srpna 2015

Tohle tu ještě nebylo! 3 dny trénování v přírodě. Berte to jako přípravu na následné plážové mistrovství, berte to jako sdílení tréninkových metod, setkávání se s ostatními týmy. Náplň je na vás, o vše ostatní se postaráme my (jídlo, bar, spaní, zázemí, tréninkové vybavení a prostory). Na kemp přímo navazuje mistrovství ČR v plážovém tchoukballu, které se koná 22. až 23. srpna u Máchova jezera.

Číst dál...

Surprise Cup 2014 | 29. listopadu 2014

Nejšílenější a nejzábavnější tchoukballová akce!

surprisecup.cz

Číst dál...

Landronka Fest 2014 | 6. září 2014

Festival volnočasových aktivit, kde se potká přes 10 tisíc lidí, aby si prohlídly různorodé sporty a kurzy...mezi tím vším budou opět trampolíny, míče a několik nadšenců do hry jménem tchoukball :)

Prague Open 2014 | 5. dubna 2014

 

První dubnový víkend se v Praze odehrál třetí ročník mezinárodního turnaje Prague Open. Zúčastnilo se celkem 10 týmů, z toho dva z polského Rybniku a jeden z Varšavy. První místo obhájil tým TBC Limeta Lomnice, na druhém místě skončil Ursus Rybnik a třetí skončila Rumcajska Jičín.

Číst dál...

Tchoukball pro veřejnost | 30. prosince 2013

V rámci projektu Týden sportu zdarma” jsme si na kotlářce v Praze 6 zarezervovali na dvě hodiny floorballovou halu  Domu dětí a mládeže (u stadionu Mládeže), kde jsme uspořádaly ukázkový trénink a přátelský zápas. Kromě instruktorů z TCHK–PRG, členů pražských týmů a jejich netchoukballových kamarádů dorazili naši kamarádi z polského týmu Ursus Rybnik.

 

Ukázkové hodiny na ZŠ Pod Marjánkou | 19. prosince 2013

V rámci naší dlouhodobé snahy o rozšíření výuky tělesné výchovy o tchoukball jsme navštívili základní školu Pod Marjánkou. Při první návštěvě jsme měli zatím možnost předvést hru třem třídám a velmi nás potěšilo jejich nadšení. Už teď se těšíme na další setkání!

Číst dál...

Surprise Cup 2013 | 30. listopadu 2013

Ve střešovické zátoce se sešlo 15 pirátských korábů, jejichž posádky se na pláži utkali v souboji o mapu k zakopanému pokladu. Na závěr dne se ale sešli u společného stolu a kromě rumu a piva si užili i překvapení ve formě vystoupení skupiny Totál Vokál.

Číst dál...

Sportovní víkend VŠE | 27. října 2013

Zúčastnili jsme se víkendu netradičních sportů studentů pražské Vysoké školy ekonomické, kterým jsme ukázali, jak se hraje tchoukball a posléze jim uspořádali miniturnaj, kde poměřili síly mezi sebou, ale i se členy TCHK–PRG.

Číst dál...

1. kolo ČTE v Brandýse nad Labem | 12. října 2013

Konečně je to zpět. Česká extraliga se rozjela a stejně jako loni, zahájilo se to v Praze...tedy v Brandýse Nad Labem, ale stále pod hlavičkou Tchoukball Praha. Nastoupilo 10 týmů a díky Buchtě, každý z nich dostal pekáč s buchtou či koláčem.

Číst dál...

Ladronka fest | 15. září 2013

Již podruhé jsme dostali možnost mít stánek na jednom z největších festivalů volnočasových aktivit vůbec. Sice bylo o něco míň lidí než loni, ale i tak jsme radostně čelili náporu zvídavých a milých lidí, kteří se chtěli dozvědět něco víc. Oslabeni o část našeho týmu z důvodu konajícího se MČR v beach tchoukballu v Jičíně jsme museli odstoupit od našeho velkolepého plánu uspořádat zde turnaj a být plně vybaveni. Dali jsme do kupy alespoň dostatečný počet na ukázkovou hru na jednu trampolínu. Jinak jsme se neustále otáčeli a ukazovali a vysvětlovali. Nadšení z naší strany je ohromné, není totiž jiného způsobu, jak se dostat k tolika lidem. Dokonce se to vyšperkovalo i zmínkou o tchoukballu ve večerních zprávách na ČT 1. Věříme, že příští rok se zde ukážeme ještě v lepším světle!!!

Číst dál...

Dětský den | 17. srpna 2013

Žlebské Chvalovice jsou přesně ta vesnička, kam jsme byli pozváni. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, která měly absolvovat a jedním z nich byl i tchoukball, kde se snažili určit správný úhel, aby jim odražený míč letěl směrem, který jsme vytyčili. Dařilo se všem.Vystřídalo se jich u nás na 80 a vyzkoušeli si to i někteří rodičové. Po bohaté tombole následoval ukázkový zápas mezi lidmi z TCHK-PRG a z Pšouků s průběžným výkladem o českém i světovém tchoukballu. Dokonce litý boj na jednu trampolínu proběhl i mezi lidmi z kapely Farad, kterým patří velký aplaus za tchoukballové a muzikantské (ty spíš :D) schopnosti! 

Číst dál...