Kronika

12.–13. května 2018 | Rimini

Přihlásil se jeden tým, který nakonec vybojoval celkové 13. místo

7. února 2018 | 2. kolo ČTE

Rozhodující druhé kolo ligy, ve kterém Pšouci vybojovali historický úspěch a stali se poprvé mistry ligy.

2017

2016

26. listopadu 2016 | Surprise Cup

Pátý Surprise Cup, Pšouci vyhráli cenu za nejlepší kostýmy.

16. listopadu 2016 | Páté výročí Pšouků

V Cafe Soda v Míšeňský jsme oslavili páté výročí existence klubu.

25.–26. června 2016 | Beach v Polském Rybniku

 

6.–8. června 2016 | Rimini

 

16. května 2016 | Otevřený halový turnaj v Lomnici

Místo posledního ligového kola se v Lomnici konal otevřený halový turnaj pětičlenných družstev. Pšouci skončili z devíti týmů na 5. místě, před nimi byly dvě Limety, Ursus a Rumcajska.

13. února 2016 | Pražské ligové kolo

Pražské ligové kolo, tentokrát opět Letňanech, bylo ve znamení zranění a bohužel i dvou krádeží. Jakub a Jakub si pět minut po sobě vyronili kotníky, Káča přišla o peněženku a Štěpánovi vzal někdo bundu. Příště bacha na to!

16. a 17. ledna 2016 | Czech Open

Zúčastnili se 4 české a 2 polské týmy. Po velmi vyrovnaném turnaji, který se hrál systémem každý s každým skončili Pšouci na krásném druhém místě.

2015

18.–20. prosince 2015 | Ženeva

 

22.–23. srpna 2015 | MČR v beach tchoukballu na Mácháči

 

18.–21. srpna 2015 | Tchoukball Camp

Vzali jsme náš osvědčenej formát letního soustředění a posunuli ho o level vejš. Kromě samotných Pšouků (kterých se zúčastnilo celkem 16) dorazilo taky 9 hráčů z Varšavy, Silvia z Itálie a dalších 5 hráčů z jiných českých týmů. Celkem se nás tam tedy sešlo 30.

Všechno začalo v úterý večer, kdy přijeli první účastníci. Bylo hnusně, byla tma a chcalo. Čekali jsme v přístřešku na dodávku se všema věcma a krátili si čas opejkáním buřtů. Dorazila až po jedenáctý a tak jsme jenom natáhli elekřinu, abychom mohli narazit pivo. V tu dobu zrovna dorazila polská i posádka a začali jsme pít, což jsme z nějakýho důvodu zvládli dělat až do půl pátý ráno.

Ve středu dopoledne jsme konečně postavili velkej party stan s barem. Bylo ten den pořád hnusně, tak se šlo trénovat do tělocvičny v Ronově. Večer byla kvalitní party, kam dorazila i místní delegace. Ve čtvrtek už se trénovalo na venku na hřišti, večer proběhl podobně jako ten předchozí.

Při pátečním ranním výběhu se Chosé poblil (konečně někdo!) a Ondra usnul na posedu. Dopoledne se pak ještě trénovalo, po obědě už se ale začlo balit a pomalu odjíždět směr mácháč.

8. srpna 2015 | Tchoukball na Povaleči

Já tam nebyl, ale prej to bylo dobrý.

27.–28. června 2015 | Beach turnaj v Rybniku

Klasickej výlet do Polska – začali jsme cestou do Ostravy RegioJetem, kde nám Ajdy rozdal týmový kravaty a kde jsme vyjedli skoro všechno sushi. Když jsme dorazili do Rybniku, vzal nás Artur omylem do čajovny, odkud jsme zase rychle odešli, protože tam neměli pivo. Ubytovali jsme se v zavšivený nádražní ubytovně a radši rychle zase odešlina pivo.

Do turnaje jsme postavili jsme celkem tři týmy – A, B a C. Áčko bylo naše želízko v ohni, složené výhradně ze snaživců. Jejich úkol byl uhrát dobrý výsledek, což se jim nakonec povedlo a za celkové druhé místo vyhráli gril, který jsme pak tak nějak zapomněli naložit do auta. Týmy B a C naproti tomu měly za úkol nějak ten turnaj odehrát, což se podařilo tak z poloviny, jelikož po prvním dnu pět lidí odstoupilo ze zdravotních důvodů (např. Anna si zlomila prst) a na druhý den turnaje jsme tyto dva týmy museli spojit.

 

20.–21. června 2015 | Repre turnaj - Erfurt

Holky skončily na 5. místě, pro většinu z nich nová zkušenost a rozhodně vůbec ne marná!!! Dobrá práce holky!!! Navíc držitelky poháru za fair play.

Kluci měli před sebou taky složitou situaci. Proti nim stáli dva medajlisti z Evropy (Itálie, Švýcarsko) a dynamicky se zlepšující Německo. Hned sobota, kdy se hrálo každý s každým, udivila všechny zúčastněné, když se ČR po remíze se Švýcary a výhře nad Němci vyhoupla na druhé místo!!! Druhý den nám Němci oplatili v semifinále porážku a v zápase o 3. místo se Švýcary jsme se tahali o body do posledních chvil a nakonec ve vypjatém závěru ukořistili výhru.

 

20. června 2015 | Stavba hřiště v Přístavu 18600

 

14. června 2015 | ČukCup – beach v Ústí

Rovnou 4 pražské týmy se ukázaly na zahájení plážové sezóny v Čechách, na ústeckém ČUK CUPU. Prciny Praha skončily na krásném osmém místě, znovuzrození a stále nadšení Lempls na místě šestém. no a oba týmy Pšouků se poněkud nečekaně setkali v semifinále, tudíž byla zajištěna účast v zápase o 3. místo i ve finále. Jako správní Pšouci jsme ale oba závěrečné zápasy prohráli, ale nutno říct, že jsme oba dotáhli do 3. setu a za předvedenou hru se nemůžeme stydět. To se dá říct o všech pražských týmech.

beach tchoukball

 

12.–13. června 2015 | Buřty v Hlíně a rebelskej vejlet

Deset se nás sešlo u Toníka v Hlinný na opejkání buřtů. Čtyři z nás ráno odjeli na celodenní repre trénink (čehož dívčí část posádky později docela litovala) a zbytek se vydal na již třetí rebeskej vejlet směrem k Ústí. Za půlkou cesty jsme hrozně zmokli, a tak jsme to zapíchli v hospodě a počkali na autobus.

Buřty v Hlíně

 

8.–10. května 2015 | Rimini

 

28.–29. května 2015 | Silver Cup

 

25. dubna 2015 | Výsledky ČTE

První Limeta z Lomnice nad Popelkou potvrdila kvality svých hráčů a obhájila loňské prvenství. Těsně jim však na záda šlapali borci Pšouci S z Prahy. Tady to bude v příštím ročníku určitě hodně zajímavé. Třetí místo nakonec jen velmi těsně vybojovali v nepřímém souboji hráči Čukvaly z Ústí nad Labem nad Limetkou z Lomnice. Ta dnes opět potvrdila, že má na stále vyšší výsledky. Domácí Rumcajska z Jičína Sever tento rok bere pátou pozici a její spolubojovníci z Jihu bohužel díky malé účasti končí na pozici sedmé. Dobrá parta Pšouků D s vytrvalým úsilím se umístila na příčce šesté.

 

14.–15. březen 2015 | Soustředění s Limetou

 

24.–25. února 2015 | Czech Open

Czech Open se zúčastnilo celkem 8 týmů, z toho 2 z Polska a jeden z Rakouska. Pšouci nastoupili ve dvou týmech - S a D. Hrálo se systémem skupin a následného play-off. Snaživci se dostali až do semifinále, kde prohráli s Limetou 67:55. Zápas o třetí místo pak prohráli s Phoenixem a skončili tak na celkovém 4. místě. V rámci českého mistrovství pak skončili na druhém místě a vybojovali tak další pohár na poličku u Holečků. Déčka byly poslední, ale zas tak moc jim to nevadilo, protože si skvěle zahráli.

 

2014 

29. listopad 2014 | Surprise Cup: Wild West

 

listopad 2014 | Výlet na Bali a do Indonésie

 

26. října 2014 | Pšouci Praha - 3 roky spolu

V kavárně Nábřeží jsme oslavili třetí výročí Pšouků, kde jsme si mimojiné promítali hromadu epesních a často nepublikovatelných fotek.

 

19. října 2014 | Promofotky na Surprise Cup 

Vyjeli jsme za Prahu na Žernovku za koníkama nafotit promofotky na Surprise Cup.

 

 

11. října 2014 | První ligové kolo a můstky

Vše začalo den předtím tradičně na Můstkách velmi vydařenou párty. Hrála nám k tomu dokonce i kapela, nečekaně přijela i Kubova Verča a při písničce (dneska to rozjedem) jsme málem zbořili Můstky. Do ligy jsme nastoupili v novém rozložení týmů a v nových černých dresech. Snaživci porazili Rumcajsku a malou Limetku (nad velkou limetou po celkem vyrovnaném boji prohráli). Duhosráči nejdřív prohráli o pár bodu s Čukvalou, ale pak si spravili chuť výhrou nad Rumcajskou.

 

30.–31. srpna 2014 | MČR v beach tchoukballu

Postavili jsme 2 týmy z čehož Béčko skončilo na 6. a Áčko na 4. místě. Pšouci A bojovali s Rumcajskou o finále, ale nakonec v rozhodujícím setu podlehli. Celý turnaj byl neuvěřitelně vyrovnaný a vyhrát mohlo hned několik týmů, v play off se sváděla jedna velká bitva za druhou a stát se mohlo cokoliv. Celý druhý den turnaje chcalo.

 

27.–28. srpna 2014 | Soustředění ve Chvalovicích

Sešli jsme se u Michala na chalupě sice jenom ve čtyřech, ale i tak jsme si to parádně užili. Áňa si sice první den pochroumala prst, ale statečně pokračovala v tréninku. Šli jsme na houby a hodně jsme jedli.

 

23.–24. srpna 2014 | Soustředění v Husinci

Sešli jsme se u Chosého a soustředili jsme se beach. Naučili jsme se mimo jiné nový způsob obrany. Hodně jsme jedli.

 

28.–29. června 2014 | Polský beach turnaj

Pšouci vyslali celkem tři týmy.

 

17. května 2014 | Tchoukballový ples

Druhý ročník tchoukballového plesu, kterému předcházela prezentace aktivit Asociace a TCHK–PRG. Celá akce skončila nezřízenou pitkou ginu.

 

16. května 2014 | Michalova oslava na Můstkách

Pod záminkou sázení stromů v Nový Vi jsme Michala na tajno vylákali o Lomnice, kde na něj čekalo překvapení – bojovka, jejíž konec byl na Můstkách, kde na něj čekal zbytek týmu. Dál už to pokračovalo podle standardního scénáře.

 

9.–11. května 2014 | Rimini

Pšouci nastoupili ve třech týmech - jeden se zúčastnil SLAMu (ve spolupráci s kamarády z Brazílie a Itálie) a další dva se zúčastily otevřeného turnaje, z čehož největší úspěch slavily Prciny ve slušivých sukýnkách.

 

5. dubna 2014 | Prague Open

Třetí ročník Prague Open. Představili jsme prototyp aplikace na počítání skóre a statistik. Výsledky turnaje zde

 

18.-19. ledna 2014 | Czech Open - MČR v tchoukballu

První ročník MČR a konečně velký úspěch obou týmů Pšouků.  Konečné 4. a 5. místo tak je doufejme předzvěstí lepších a lepších výsledků. (více v Reportech)

 

12. ledna 2014 | Novoroční turnaj v polském Rybniku

Šest statečných pšouků a jeden lempl vyrazili na výlet do Rybniku na turnaj a hlavně na polskou vodku s okurmama. V turnaji, kde hráli v podstatě děti pod 18 let, jsme dopadli neslavně (4. místo), a to hlavně díky našemu již tradičnímu tužkovému výkonu (možná spojitost s vodkou??). Dostali jsme aspoň od Arthura nejlepší pohár útěchy – slavnou pumpu na vodku.

 

2013

30. prosince 2013 | Tchoukball pro veřejnost

Na Kotlářce jsme uspořádali ukázkovou dvouhodinovku. Jak jsme předpokládali, nikdo z veřejnosti nedorazil, tak jsme si udělali menší trénink a zahráli si zápas. Dorazil i Arthur z Polska s Agnieszkou a Tomkem.

 

 

16. prosince 2013 | Tchoukball Geneva Indoor

V Open turnaji vybojovali Pšouci skvělé 6. místo z 30 týmu, kdy z 8 zápasů prohráli pouze jeden a to s RT Phoenix Traiskirchen, kteří obsadili celkově druhé místo. V Elite turnaji pak nastoupil tým složený půl na půl z Pšouků a TBC Limeta Lomnice (pod názvem Czech Surprise). Skvělé 7. místo ze 24. týmů a vítězství nad silnými soupeříi (např. reprezentace Německa) ukázaly, že s Čechy je na EU úrovni nutno počítat!

 

30. listopadu 2013 | Surprise Cup

Surprise Cup jsme si hlavně pořádně užili, ale taky si dobře zahráli. Áčko skončilo na 8. místě a hned za ním na 9. bylo Béčko. Největším vítězstvím ale bylo to, že se všechno povedlo, na čemž měli všichni Pšouci nějakej ten podíl. Jo a taky nám do našeho módního arsenálu přibylo nové triko :)

 

15.–17. listopadu 2013 | Soustředění v Mostě

Lempli (hlavně Ajdy) nás pozvali do Mostu na super soustředění. Spali jsme ve škole, kde jsme měli volně k dispozici tělocvičnu. Kromě toho jsme si v nedalekém bazénu poprvé vyzkoušeli vodní tchoukball. Jinak jsme také navštívili hrad Hněvín, prošli se po mosteckem bulváru, nejeli tramvají do Litoměřic a samozřejmě pozřeli hodně levného alkoholu.

Water tchoukball

 

26.–31. srpna 2013 | Soustředění

Druhé týdenní soustředění na Můstkách (s přespáním ve Stružinci), které bylo netradičně zakončeno boxerským turnajem na Můstkách.

 

6. července 2013 | Beach turnaj v Ústí

První turnaj, kterého se zúčastnil nový tým Lempl Praha, který skončil na sedmém místě z osmi. Pšouci skončili čtvrtí.

 

15. června 2013 | Beach turnaj v Polském Rybniku

Skvělý turnaj, skvělí lidi a úžasný pokrok u polských tchoukballistů. Bravo!!! Skvělá atmosféra během celého turnaje. 

Naše výkony se dělí na ty před sobotní nocí a po ní. Absolutně diametrálně odlišné, kdy v sobotu jsme byli plni sil, elánu a odhodlání a v neděli se z nás staly vysmátý lenochodi, leguáni, lachtani nebo jak tomu kdo řiká. I přes 4. místo z toho máme skvělý pocit a úžasný zážitky!!!

 

4.–5. června 2013 | Rimini Beach Tchoukball Festival

Splnili jsme si sen a společně s dalšími českými týmy jsme vyjeli do Italského Rimini na největší festival plážového tchoukballu na světě. Z celkového počtu 85 týmů v hlavní kategorii turnaje skončilo Béčko na skvělém 21. místě a Áčko na 51.

 

27. dubna 2013 | Prague Open 2013

Druhý ročník Prague Open se odehrál ve Sportcentru v Letňanech. Zúčastnilo se 9 týmů, z toho tři polské a jeden rakouský. Pšouci skončili sedmí a osmí. Víc na samostatné stránce.

 

6. dubna 2013 | Tchoukballový ples

Je neuvěřitelné, jak rychle se dokáží spocení a vyčerpaní hráči a především hráčky rychle přeměnit na voňavé a krásně oblečené účastníky klasických tanců. Pro mě jako kluka bylo opravdu na co koukat. Vašek nastoupil s účesem ze 30. let a nebylo slečny, která by se za ním neotočila (takový to byl fešák). Příjemným překvapením bylo vystoupení folklórní skupiny Hořeňák, které ocenil především Čajík. Nechybělo ani slavnostní předání čestného ocenění pro 1. českého tchoukballistu, pana Bláhu aka pana Učebnici. Završilo se to nabitou tombolou, kde náhodné losování rozhodlo, že žádná cena neputovala do Prahy. Nic proti Praze, ale tohle je pro nás.

 

6. dubna 2013 | Pick-up turnaj v Lázních Bělohrad

Proč hrát stále jen se spoluhráči z týmu? Proč si to nezkusit s někým, s kým se normálně nesetkáte? Proč se víc neseznámit s lidmi, se kterými si normálně nepopovídáte? Systém rozhození zúčastněných do náhodných spojení dalo možnost vzniknout netradiční akci, kde absenci rivality a větší soutěživosti vystřídalo nadšení z nových spoluhráčů a z nečekaně příjemné atmsoféry v hale. Výsledky nejsou podstatné a to rozhodně není z důvodu, že bych se svým týmem skončil předposlední!!! Co nás velice potěšilo, byla účast lidí z nového týmu Hornets Ústí nad Labem. Klobouk dolů, jak před nimi, tak před panem Marcipánem, že se dokázali za tak krátkou dobu, tak skvěle vypracovat. Samozřejmě je před nimi ještě spoustu práce, ale rozhodně jdou správným směrem!

 

1. dubna 2013 | Velikonoční turnaj v rakouském Welsu

Poprvé jsme vyrazili do zahraničí a to do rakouského Welsu, kde nás vřele uvítail domácí TchoukDevils. Jako obvykle nastoupily oba naše týmy. Hrálo se na šířku velké haly stylem 5 na 5. Pšouci oddělení do dvou různých skupin měli možnost setkat se s celým spektrem kvality týmů. Hráli jsme jak se začínajícími týmy, tak i s vyspělými matadory. Celý turnaj provázela velice příjemná atmosféra. Nicméně díky dvěma hřištím uběhly skupinový zápasy neuvěřitelně rychle a než jsme se rozkoukali, tak jsme zjistili, že po umístění Pšouků A na 3. místě a Pšouků B na 4. místě (každý ve své skupině) se utkáme v pražském derby, kde se rozhodlo, že Béčko postoupilo do souboje o 5. místo a Áčko do souboje o 7. místo. Tam jsme se utkali s mladými rakouskými týmy. Narozdíl od nich nás zradila kondice a ani jedni z nás nedosáhli výsledného lichého umístění. Béčko na 6. místě (Jája, Dan, Čajík, Michal a Johan), Áčko na místě 8. (Hanz, Ondra, Vašek a Adam). Rozhodně nás to ale nedonutí najet na cestu kondičních tréninků, na to se můžem vypšouknout! Byla nabíledni, že už potřebujeme hrát zápasy i proti jiným lidem než z české extraligy, kde už víme co od koho očekávat. Najednou jsme šli do zápasu aniž bychom věděli, kdo nás tam čeká. Nutnost přizpůsobit se v daný moment taktikám, na které nejsme zvyklí, vytvořila pro nás z tohoto turnaje jeden z dosud největších zážitků.

 

 

 

3. února 2013 | 6. kolo ČTE V Ústí nad Labem

Závěrečný turnaj dopadl lépe pro Áčko, které skončilo 6. a uspělo v přímém souboji s Artitchoukama o umístění v lize. Béčko skončilo poslední.

Konečné výsledky extraligy v roce 2012/2013:

TBC Pšouci Praha A — 7. místo
TBC Pšouci Praha B — 5. místo

 

13. ledna | 5. kolo ČTE v Lázních Bělohrad

Zníčeni zraněními jsme byli rádi, že jsme tento turnaj pořádaný Jičínskými vůbec odehráli. Áčko skončilo poslední, ale hráli nejmenším možném počtu hráčů. Béčko zopakovalo minulé skvělé 4. místo a poprvé získalo skalp Limety!!! Důležitá je také informace, že jsme získali stejný počet bodů jako 2. a 3. tým. Jen na skóre (i tam to bylo o ten nejmenší rozdíl) jsme prohráli tento minisouboj.

 

 

2012

 

8. prosince 2012 | 4. kolo ČTE v Lázních bělohrad

Krom Jokerů, kteří poprvé porazili Rumcajsku, tak Pšouci B po výhře nad Kuloblesky (21:20) obsadili 4. místo!!!!! Poprvé v éře pražského tchoukballu jsme se dostali do top čtyřky a na příštím turnaji budeme nasazeni do skupiny!!!

 

18. listopadu 2012 | 3. kolo ČTE v Hořicích

Narozdíl od ostatních turnajů jsme měli z čeho vybírat. Do Hořic nás přijelo 17. Kvůli mírné indsipozici z předešlého dne to byl asi nejtěžší turnaj, kterého jsme se zúčastnili. Díky bohu, že příští turnaj je v sobotu. Béčko poprvé v sezóně padlo o více než 10 bodů - s Limetou 32-12. Budiž nám útěchou, že si ten zápas nepamatujeme. Zato s organizačním týmem Pink Panthers jsme hráli vyrovnané zápasy a nebýt negativní atmosféry, tak jsme si ty zápasy i užili. Obhájili jsme nakonec 5. místo a stále čekáme na postup ze skupiny. Áčko vyrukuje na každé akci s kvalitnější hrou a doufáme, že oni budou Béčku brzy hlavními konkurenty na 5. příčku. Jinak musím konstatovat, že od 5. místa výš už se pomalu pozice ustálily. Doufáme, že tento trend bude brzy rozpuštěn.
Na závěr bych rád dodal, že nás těší přirozené začlenění dočasných posil z ČZU a také vítězství Jakuba Horčičky v soutěži Tchoukballový missák roku 2012!!!

1. Rumcajska Jičín
2. Joker's Tchoukers
3. Kuloblesci Ústí nad Labem
4. TBC Limeta Lomnice
5. TBC Pšouci Praha B
6. Pink Panthers Konecchlumí
7. TBC Pšouci Praha A
8. Artitchouk Jičín

 

1. října 2012 | 2. kolo ČTE v Lomnici nad Popelkou

Jen tak tak jsme dali dohromady oba týmy a dorazili do Lomnice. Áčko nastoupilo v plné  sestavě, zato Béčko dalo dohromady 5 lidí. Opět oba týmy sahaly po vítězství nad někým ze silné čtyřky, ale na to si budeme muset ještě chvíli počkat. TBC Pšouci A skončili na krásném osmém místě a TBC Pšouci B na místě pátem.

 

20. října 2012 | Profesionální trénink a kurz rozhodčích

Na turnaj v Lomnici jsme dorazili o den dřív. Měli jsme tam dohodnutý tříhodinový trénink s předsedou asociace a konečně jsme také slyšeli něco o teorii nejen hodu a chytání, ale i samotného tchoukballu. Následoval kurz vedený národním koordinátorem Janem Svobodou, kde nám bylo konečně vysvětleno, jak se vlastně má pískat. Že se nemá debatovat s rozhodčím a hlavní je pověstný "spirit of the game" zakotvený v chartě tchoukballu.

 

5. října 2012 | Oficiální spuštění webu

Naše stránky nějakou dobu fungujou, ale konečně byly dodělaný všechny drobnosti a s požehnáním hlavního grafika jsme vyslali adresu do všech stran. Keyup - Děkujeme!!!

 

3. října 2012 | Trénink

Aktivity TCHK-PRG konečně přinesly plody. Na tréninku se kromě nového člena, který si nás našel na Ladronka Festu, a tříčlenné návštěvy z Německa objevila i trojice studentů z ČZU, kteří s námi budou trénovat, dokud si nezaloží vlastní tým.

 

30. září 2012 | 1. kolo České tchoukballové extraligy

Pšouci pořádali v Praze turnaj, kterým zahájili ligovou sezonu 2012/2013. Do této sezóny nastoupili jako dva samostatné týmy. Oba týmy si připsali historický úspěch tím, že poprvé na ligovém turnaji porazili jiný tým, než svůj vlastní. Ze sedmi týmů skončili Pšouci B na 5. místě a Pšouci A na 6. místě.

 

25. srpna  2012 |  Mistrovství ČR v Beach-tchoukballu

Na náměstí v Jičíně se odehrálo mistrovství ČR v beach-tchoukballu, do kterého se přihlásili dva týmy Pšouků. Celkového počtu devíti týmů skončili Pšouci "Alfa" osmí a Pšouci "A" dokonce pátí!

Mistrovství ČR v beach-tchoukballe

 

20.–24. srpna 2012 | Soustředění

Aby Pšouci ukázali, že to myslí s tchoukem vážně, odjeli se před Mistrovstvím v beachtchoukballe  na týden soustředit. A vzali s sebou i tři Kuloblesky z Ústí. A taky tam vypili všechny Jägry.

 

21. dubna 2012 | Tchoukball Prague Open

První turnaj organizovaný Pšouky a rovnou s mezinárodní účastí rakouského týmu TchoukDevils Wels. Zúčastnilo se celkem 7 týmů, z toho dva týmy Pšouků -  Pšouci T (5. místo) a Pšouci M (6. místo).

 

 

18. dubna 2012 | Trička

Z tiskárny nám dorazila nová týmová trička a tašky s fazolí. Rozdávala se jak jinak než v hospodě. Hanz posléze většinu tašek někde ztratil. O pár měsíců později mu bylo odpuštěno.

 

1. dubna 2012 | Benefiční koncert na podporu Prague Open

Protože organizace turnaje je nákladná věc, chtěli jsme si trochu přilepšit benefičním koncertem. Byl to až nečekaný úspěch - hlavně díky zúčastněným kapelám Nesoulad a Sedm Zbytečných (díky!). (Ne)umělecké těleso VKP zde poprvé představilo svůj první český tchoukball-song.

 

2011

 

17. prosince 2011 | Nová Paka – první turnaj

První turnaj, kterého se Pšouci oficiálně zúčastnili. Všechno prohráli, ale hlavu nevěšeli.

 

26. listopadu 2011 | Hořice – první zápas

Poprvé si Pšouci na "ostro" zahráli při přátelském utkání na turnaji v Hořicích, kam přijeli jenom na koukání. Byl to totální propadák.

TBC Pšouci Praha - Turnaj v Hořicích

 

2. listopadu 2011 | první trénink v tělocvičně

Pšouci si zařídili pronájem tělocvičny na ZŠ Norbertov a konečně jim nebyla na tréninku zima. Na první trénink v tělocvičně dorazilo 22 lidí.

První trénink v tělocvičně

 

25. října 2011 | první trénink

Úplně první trénink se odehrál venku na umělém povrchu ZŠ Náměstí Interbrigády.

 

září 2011 | ideový vznik budoucího týmu TBC Pšouci Praha

V dejvické restauraci Na Urale vznikl nápad na založení vlastního tchoukballového týmu. Hlavní nábor budoucích členů však proběhl v dejvické Klubovně.

 

červenec 2011 | první zmínka o existenci tchoukballu

Na alkopárty v nově otevřené restauraci u skokanských můstků v Lomnici nad Popelkou jsme se od naší kamarádky Zuzky z Limety Lomnice poprvé dozvěděli, že existuje sport jménem tchoukball. Tehdy jsme se tomu ještě smáli. Tehdy jsme ještě vůbec nevěděli, jak moc se restaurace Můstek stane naším domácím prostředím!